2012年10月25日星期四

Oznaki i objawy kamicy nerkowej


Ataki kamienie nerkowe są bardzo bolesne i trudne do zniesienia do samodzielnego diagnozowania, chyba że wiesz co objawy szukać. Oto niektóre objawy ucisku kamieni nerkowych.
Każdy, kto kiedykolwiek miał nieszczęście znosić atak kamieni nerkowych powie dokładnie, jak bolesne warunek ten może być. W rzeczywistości, ból jest najczęściej w porównaniu z naturalnym wyrzutów porodu. To nie jest przesada i myślenie życzeniowe. Do kłucia i strzelanie bóle towarzyszące poważny atak kamieni nerkowych może przynieść Ci dosłownie na kolana, nie mogąc nawet kierowania się do właściwej opieki medycznej. Chociaż głównym przeciwbólowych takich jak Demerol można zrobić cuda do natychmiastowego dyskomfortu, ofiarą ataku kamieni nerkowych nadal musi zmierzyć dni leczenia dożylnego płynów oraz możliwa interwencja chirurgiczna, zanim się znaczną ulgę. Trwałe zmiany w diecie i stylu życia jest często wymagane, a pacjent nadal stoi szansę kilku reoccurances ciągu życia. Zapobieganie jest prawdziwym kluczem do uniknięcia poważnych ataków kamicy nerkowej, ale dziedziczność i płci są zazwyczaj działa przeciwko tym, którzy mają predyspozycje do chorób nerek.
Więc jakie są znaki ostrzegawcze i objawy ataku kamieni nerkowych? Trudno być specyficzny, ponieważ mogą wystąpić jakąkolwiek kombinację pewnych ogólnych objawów. Niektóre osoby cierpiące na kamienie nerkowe mogą odczuwać tępy, nieokreślonych ból w dolnej części pleców, na dzień, podczas gdy inni są nagle sparaliżowana przez bóle bardzo ostre. Te objawy i znaki ostrzegawcze są przeznaczone do ogólnego popularny przewodnik do samodzielnego diagnozowania ewentualnego ataku kamieni nerkowych, a nie zastępować właściwego medycznej. Jeśli czujesz ból, które nieubłagany i silny, szukać opieki u lekarza jak najszybciej. Nie czekaj do rzeczywisty atak zaczyna-prosty w gabinecie badanie moczu może zazwyczaj zdiagnozować stan kamieni nerkowych długo przed rzeczywistym atakiem.
Oto najczęstsze objawy i znaki ostrzegawcze na atak kamieni nerkowych:
1. Historia choroby i płci. Mimo że kobiety są tak samo narażone na problemy z nerkami, większość osób cierpiących na kamienie nerkowe to mężczyźni. Niektórzy badacze uważają, że w rodzinie problemy z nerkami mogą znacząco zwiększyć własne szanse rozwoju kamieni nerkowych. Sprawdź dowolny znany wywiad lekarski, który wskazuje predyspozycje do kamicy nerkowej. Uprzedzony może forearmed. Jeśli wiesz, że ataki kamieni nerkowych uruchamiane w rodzinie, że używasz dobrych środków zapobiegawczych, takich jak zwiększenie nie cukrem, bez kofeiny płynów i unikanie nadmiernego spożycia mleka, szczególnie w nocy. Nigdy świadomie pracować swoje ciało w stan poważnego odwodnienia, które mogą wystąpić, jeśli pracują długie godziny w pracy, lub wymagający fizycznie spędzać zbyt dużo czasu w upale. Zawsze wziąć dużo przerw wodnych podczas pracy w godzinach nadliczbowych. Ci, którzy są podatni na ataki kamieni nerkowych nie powinna być daleko od dwóch rzeczy-dobre zaopatrzenie w wodę i łazienka. Wstrzymywanie moczu przez dłuższy czas będzie działać przeciwko tobie w dłuższej perspektywie.
2. Tępy ból 'toothachy' pochodzący z dolnej części pleców lub miednicy. To może być Twoja pierwsza wskazówka, że ​​coś poważnego się rozwija.
Poziom bólu może być ciągły, lub może się i przejść w fale. To rzadko znika całkowicie. Możesz wziąć tabletki przeciwbólowe lub dwa, oczekując bólu rozproszyć. Po kilku godzin lub nawet dni, ból najprawdopodobniej wzrost stopnia i być bardziej zdecydowany w swojej lokalizacji. Niektóre ofiary czują zdecydowaną napięcia w okolicy nerek, tak jakby ich mocz próbował ominąć zablokowania. Można nawet poczuć "squirting" uczucie wewnętrznie, jak płyny spróbować ominąć blokady. Nawet jeśli ból jest znośny, to nigdy nie należy pozostawić niezaznaczone.
3. Gorączka, dezorientacja, ogólne "blahs". Wraz z tym tępy ból w dolnej części pleców, wiele ofiar doświadczenie ogólne poczucie dezorientacji i zmęczenia. Możesz czuć się gorączkowe lub schłodzone. Twój proces myślowy może stać cloudier, a Twój poziom energii znacząco niższa. Rzeczywista gorączka mogą lub nie mogą być obecne, ale nadal występują te same nudności i wycieńczenie można skojarzyć z poważnego przeziębienia lub bug żołądka. Chód staje się coraz trudniejsze, a ból sprawia codzienne zadania prawie niemożliwe. Mogą wystąpić problemy z dotarciem nad głową, lub wychodzenie z wygiętego pozycji.
4. Objawy krew w moczu. Jeśli możesz, przestrzegać wszelkich wydzielanie moczu w tym czasie niedoli. Możesz być w stanie zobaczyć rzeczywiste ślady krwi w moczu lub moczu może sam być niezwykły kolor.
Jeśli mocz jest głęboki pomarańczowy kolor, które są najczęściej odwodniona. Krew w moczu jest powodem do niepokoju. W połączeniu, ciemne zabarwienie moczu wiąże się z ostrymi bólami w regionie nerek powinna być czerwona flaga dla Ciebie, aby szukać pomocy natychmiast. Dla mniej poważnych objawów, należy znacznie zwiększyć spożycie wody i / lub sokiem żurawinowym. Umów się na wizytę do lekarza, a jeśli to nie złagodzić drobne objawy i nadal nietypowe wydzieliny moczu.
5. Ostry, ból kłucia skoncentrowane na jednym boku z dolnej części pleców. Jeśli zaczynasz czuć nagłe i ciężkie bóle, które czują się jakby brzuch był rozcięty od wewnątrz, które są najczęściej w rzutach o pełnowymiarową ataku kamieni nerkowych. Jeśli twój poziom bólu wcześniej unosił się wokół 5 lub 6, prawdopodobnie przejść do 9 lub 10 w pośpiechu. Będziemy chcieli, nie wymagają natychmiastowej pomocy medycznej w tym momencie. Jeśli nie jesteś już siedzi w gabinecie lekarskim lub w izbie przyjęć, dostać do jednego natychmiast. To jest najgorsze dla większości ofiar kamienie nerkowe, a nawet bardziej bolesne niż ewentualnym odejściem kamienia sama. Bez korzystania z leków przeciwbólowe, takie jak Demerol, poczujesz ból promieniujący stała i pochodzący z dolnej części pleców i dążeniu do brzucha. Wiele ofiar podwoi się z bólu, lub znaleźć bardzo nietypowe pozycje, które ułatwią ich dyskomfort. Niektórzy uważają, że na podłodze jest przydatne, lub siedząc do góry nogami na krześle. Po otrzymaniu przeciwbólowego, jednak objawy stają się dużo łatwiejsze.
Więc czego można oczekiwać od przebiegu leczenia? Twój pierwszy dzień w szpitalu będzie wypełniona badania moczu i ewentualnych rentgenowskie. Badanie moczu potwierdzi obecność krwi, które wskazują na możliwość zablokowania nerek. Promieni rentgenowskich będzie wskazać lokalizację kamieni i ich względną wielkość. Więcej niż prawdopodobne, zostanie podany dożylnie płyny w celu przywrócenia poziomu nawodnienia, a Twoja dieta będzie ograniczona do nie-mlecznych pokarmów i płynów nie zawierających kofeinę. Po dniu lub dwóch bedrest i płynów, lekarz zaleci kilka kierunków działań, w zależności od indywidualnych wyników badań. Wiele kamieni nerkowych eliminuje Oczywiście po kilku dniach wzrostu spożycie płynów. Pacjent zwykle odczuwa natychmiastową ulgę, jak kamienie, zwykle wielkość nasion pomidorów, przechodzą przez układ moczowy. Inni nie są tak szczęśliwi. Lekarz może zalecić stosowanie sonicznej "kruszenia" urządzenia, które podmuch kamienie do opanowania sztuki. Zabieg ten może zostawić Ci uczucie, jakbyś był w walce nagród lub dwa, ale jest stosunkowo mało inwazyjna. Ostatnia opcja może być operacja, w których wprowadza się przez cewnik do cewki moczowej, a właściwie sidła Hak i usuwa blokady fizycznie. To jest tak samo uciążliwe i ekscytujące, jak to brzmi. Rzadko na otwarto wymaga fizycznie wyodrębnić kamienie przez niewielkie nacięcie.
Jeśli wszystko pójdzie dobrze, powinieneś wrócić do normy w ciągu tygodnia w czasie. Lekarz doradzi, nie pić nadmiernej ilości napojów zawierających cukier lub kofeinę, i ograniczyć spożycie wapnia w nocy. Musisz pamiętać, aby wziąć więcej wody częste przerwy w pracy, i unikać wysiłku, który mógłby promować odwodnienie. Kiedy już miał jeden kamień doświadczenie nerek uruchomić znaczną szansę posiadania kilku więcej w swoim życiu. Musisz trzymać się z lekarzem religijnie, jeśli nie chcą powtórki z pierwszego ataku kamieni nerkowych.

Leave a Message

Full Name:
Country:
Email:
Phone Number:
Whatsapp:
Medical Report:
Disease Description:
 

24-hour doctor online, free consultation on kidney disease related issues